כל שנה מתחילה בסימן שאלה

לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ"א
מרכז פסג"ה אריאל קיים חגיגה של למידה מרחוק- כלים פרקטים לעבודת הגננת- מגוון של נושאים לבחירה בהלימה לתכניות הלימודים בגן הילדים עם טובי המומחים.

מוזמנים להקשיב להקלטות השונות.

כל שנה מחילה תשפא

שימוש בכלים דיגיטלים בגן הילדים בזמן קורונה

מרצה: אילת שלוסר

 

בהרצאה מוצגים למספר כלים תקשובים המותאמים לאספת הורים ראשונה בגן, וכן לכלים תקשובים נוספים שניתן להשתמש בהם בעבודה עם ילדי הגן לאורך כל השנה.

ילדי דור האלפא-פוסט קורונה-השפעות והשלכות על עבודת הגננת

מרצה: גלית לוי

בהרצאה מוצגים דפוסי החשיבה וההתנהגות שמאפיינים את ילדי דור האלפא (בני 11 ומטה), חשיפה למגמות ראשונות שצופים סוציולוגים ועתידנים על השכלות משבר הקורונה על ילדי דור האלפא והבנה איך כל הללו משפיעים וישפיעו עליכן כגננות בחינוך ילדי האלפא בגני הילדים כבר בתחילת שנת תשפ"א. 

תכנון והקמת גינה בגן לאורך השנה

מרצה: זהבה אבן-פז

 

איך להקים גינה? מה צריך כדי שהגינה תצליח לאורך כל השנה? איך בוחרים מקום מתאים, איזה ציוד נדרש? מה זורעים, שותלים, טומנים...? על כל זאת ועוד מפי זהבה שהציבה לעצמה יעד של 'גינה בכל גן' בכל הארץ! 

גננות חושבות יצירתי בגן הילדים

מרצה: שירז בר-שביט

 

בהרצאתי  זו נפתח יחד את הראש! נחשוב יחד כיצד כל נושא הנלמד בגן יכול להפוך לחגיגה אמיתית עבורינו ועבור הילדים. נבין איך להפוך כל חג, עונה, ספר, מתמטיקה וכו'  לחוויה גדולה ויצירתית.  אין הכוונה ליצירה - אלא לחשיבה יצירתית.

 

פשוט לעשות- יזמות ויצרנות בגן הילדים

מרצה: רוחמה נוי

 

מהי יצרנות בגן הילדים- מי השותפים לעשייה? כיצד הנושא מתקשר לגן העתידי?  איך נארגן סביבה חינוכית המקדמת יצרנות ויזמות? על כל אלה ועל דרכים פרקטיות ליישום בגן.

מרחב טכנולוגי דיגיטלי בגן, לשם מה וכיצד?

מרצה: אינה פלוטוב

 

בהרצאה  יוצגו שיקולי דעת פדגוגיים בהקמת מרחב טכנולוגי דיגיטלי בגן וחשיפה למודלים שונים של מרחבים אלה בארץ ובעולם.  בנוסף,  יוצגו עקרונות מנחים בשילוב טכנולוגיות תקשוב דיגיטליות בתהליכי למידה ומשחק בגן. 

משחקים כמקדמים שיח ושפה בגן הילדים

מרצה: חנה מאזוז

 

המשחק כהזדמנות לפיתוח ניצני אוריינות ושפה בראיה רב מערכתית, המשלבת בין התפתחות השפה ובין תחומי התפתחות נוספים כמו: חשיבה, רגש, מוטוריקה וחיברות. באמצעות המשחק מושגות מטרות לימודיות שונות: ידע, כישורים, מיומנויות ולמידה פעילה.

תקשורת בין אישית ומצבי קונפליקט ודילמה דרך סימולציה והתנסות בלמידה פעילה

מרצה: חנה מאזוז

 

מפגש זה מציג סדנא ובה צילום תרחיש קונפליקטואלי בין הורה לגננת ולאחריו תחקיר על האופן התקשורתי בה התקיימה השיחה ומשוב סובייקטיבי של השחקנית. הסדנא נוהלה ע"י מנחת קבוצות ושחקנית מקצועית.

מתמטיקה בגן הלכה למעשה

מרצה: מיכל גראד

 

בהרצאה  זו מוצגים נושאים מתמטיים המזדמנים לנו בתחילת שנה. במפגש מוצע עבודה עם לוח שנה, מאגר מתמטי בגן, בדיקת נוכחות, חגי תשרי ועוד. 

פתח צ'ט
1
Scan the code
הי 👋
איך אפשר לעזור?
The Butterfly Button